www.ibrahimi.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

+5
N_ن_N
Eldeniz Ibrahimoglu
Baba Ibrahimoglu
Rasim Ibrahimoglu
Yusif_Kazim_İbrahimoglu
9 posters

2 səhifə (Cəmi 2 səhifə) Önceki  1, 2

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək! - Sayfa 2 Empty Geri: ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

Yeni mövzu  Muheqqiq Ç.a. Dek. 04, 2012 8:37 pm

Allahin salami olsun uzerinize teslimnen. Dunen Youtube-da Elesgerin bir cixiwini dinledim. Bir qism qadin ve kiwilerin namunasib geyimlerinden daniwan Elesger tam cilpaqligiyla qadin ve kiwi cinsiyyet orqanlarinin adini cekirdi ) Meselen deyirdi ki qadinlar dar walvar geyinir ve flan yeri ( elesger bunu adiyla g.. deyir) bilinir ) Ve yaxud kiwiler dar geyinir cinsiyyet uzvu (bunu da elesger cixiwinda adiyla d....q deyir) qalir bayirda ) Elesgerin ardicillarinin resullarinin bu cixiwindan xeberleri var goresen? )

Muheqqiq

İsmarıc sayı : 46

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək! - Sayfa 2 Empty Geri: ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

Yeni mövzu  AbuAli Ş. Dek. 22, 2012 3:49 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )

Bunu mən yox ,siz özünüz sübut edirsiniz ki, Ələsgər A.S. və Kazım A.S. ALLAH-ın rəsullarıdırlar - onları ylançı saymaqla!)

Bu nə cəfəngiyyatdır. onda belə çıxır ki, heç kimə yalan olduğuna görə yalançı saymaq olmaz. Bu fikirləşməmiş deyilən bir söz, batil bir iddiadır. Çünki Museyləmə əl-Kəzzəb də peyğəmbərlik iddiasında idi. Belə çıxır ki, onu da yalanlamaq olmaz?! Boş iddiadan başqa bir dəlil-sübutunuz yoxdur!

AbuAli

İsmarıc sayı : 28
Şəhər/ölkə : Bakı

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Ş. Dek. 22, 2012 6:14 am

AbuAli yazıb:
Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )

Bunu mən yox ,siz özünüz sübut edirsiniz ki, Ələsgər A.S. və Kazım A.S. ALLAH-ın rəsullarıdırlar - onları ylançı saymaqla!)

Bu nə cəfəngiyyatdır. onda belə çıxır ki, heç kimə yalan olduğuna görə yalançı saymaq olmaz. Bu fikirləşməmiş deyilən bir söz, batil bir iddiadır. Çünki Museyləmə əl-Kəzzəb də peyğəmbərlik iddiasında idi. Belə çıxır ki, onu da yalanlamaq olmaz?! Boş iddiadan başqa bir dəlil-sübutunuz yoxdur!

Allahın salamı olsun!

=Çünki Museyləmə əl-Kəzzəb də peyğəmbərlik iddiasında idi= Siz hardan bilirsiniz?Şəhadət verə bilərsinizmi?Museyləmənin yanında idinizmi o iddianı edəndə?
Mən sizinlə bərabər şəhadət verə bilmərəm bu sözün doğruluğuna...

Bəqərə surəsi-134 və 141 ayələrini diqqətlə oxuyun,zəhmət olmazsa.

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

İsmarıc sayı : 264
Şəhər/ölkə : Bekke

Yeni mövzu  AbuAli Ş. Dek. 22, 2012 8:11 pm

Hacı Kazım Ibrahimoğlu yazıb:
AbuAli yazıb:

Allahın salamı olsun!

=Çünki Museyləmə əl-Kəzzəb də peyğəmbərlik iddiasında idi= Siz hardan bilirsiniz?Şəhadət verə bilərsinizmi?Museyləmənin yanında idinizmi o iddianı edəndə?

Mən nə deyirəm sən nə deyirsən! Bu ayətlərin hec bura aidiyyəti yoxdur.
Onda belə çıxır ki, əgər Ələsgər müəllim gəlib sizlərə bir neşə il bundan qabaq öz başına gələn hər hansı bir hadisəni danışsa inanmayacasınız? Mən də qəti bilinən bir misal çəkdim. Buna aid çooooooooox misallar çəkmək olar! misaldan dəlil hissəsi Museyləmənin var olub olması deyil, aksinə batil olan bir şeyi inkar etmək onu göstərmir ki, bu haqdır.

AbuAli

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu B. Dek. 23, 2012 3:51 am

AbuAli yazıb:
AbuAli yazıb:

Allahın salamı olsun!

Mən nə deyirəm sən nə deyirsən! Bu ayətlərin hec bura aidiyyəti yoxdur.
Onda belə çıxır ki, əgər Ələsgər müəllim gəlib sizlərə bir neşə il bundan qabaq öz başına gələn hər hansı bir hadisəni danışsa inanmayacasınız? Mən də qəti bilinən bir misal çəkdim. Buna aid çooooooooox misallar çəkmək olar! misaldan dəlil hissəsi Museyləmənin var olub olması deyil, aksinə batil olan bir şeyi inkar etmək onu göstərmir ki, bu haqdır.

Fikrimi tuta bilmədiniz.nə isə..
Ayədən bu başa düşülür ki,sənin dediyin kəslərə görə mən sual olunmayacağam.
Sənə bu hadisəni Muhəmməd ə.s danışmayıb axı.(Ələsgər müəllimi misal çəkdiyinə görə)
Qurandan göstərə bilərsənmi ki,yalançı rəsullar gələcək və onları öldürmək lazımdır...?

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  AbuAli B.e. Dek. 24, 2012 5:51 am

Qurandan göstərə bilərsənmi ki,yalançı rəsullar gələcək və onları öldürmək lazımdır...?

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ قَالَ أُوحِيَ إِلَيَّ وَلَمْ يُوحَ إِلَيْهِ شَيْءٌ

الْيَوْمَ تُجْزَوْنَ عَذَابَ الْهُونِ بِمَا كُنْتُمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ غَيْرَ الْحَقِّ

Ənam 93
Allaha qarşı yalan uydurandan və ya özünə vəhy olunmadığı halda: “Mənə də vəhy olunmuşdur”– deyəndən daha zalım kim ola bilər?

Siz bu gün Allaha qarşı nahaq sözlər danışdığınıza görə alçaldıcı bir əzabla cəzalandırılacaqsınız!

Bu ayəyə əsasən kimpeyğəmbərlik iddiasında olarsa o kafirdir və alçaldıcı əzaba layiqdir.

Bu ayəyə cavab verin

AbuAli

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu B.e. Dek. 24, 2012 5:58 pm

AbuAli yazıb:

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ قَالَ أُوحِيَ إِلَيَّ وَلَمْ يُوحَ إِلَيْهِ شَيْءٌ

الْيَوْمَ تُجْزَوْنَ عَذَابَ الْهُونِ بِمَا كُنْتُمْ تَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ غَيْرَ الْحَقِّ

Ənam 93
Allaha qarşı yalan uydurandan və ya özünə vəhy olunmadığı halda: “Mənə də vəhy olunmuşdur”– deyəndən daha zalım kim ola bilər?

Siz bu gün Allaha qarşı nahaq sözlər danışdığınıza görə alçaldıcı bir əzabla cəzalandırılacaqsınız!

Bu ayəyə əsasən kimpeyğəmbərlik iddiasında olarsa o kafirdir və alçaldıcı əzaba layiqdir.

Bu ayəyə cavab verin

Allahın ayəsini niyə tam yazmırsınız?
6--Və kim zalim kimdən ki, iftira üzərinə Allahın təkzibi, ya deyir: «Vəhydir tərəfimə», və olmadı vəhy tərəfinə şey və kim deyir: «Nazilim misli nə ki, nazili Allahın!»? Və əgər görərsən onda ki, zalimlər qaramatında ölümün və mələklər büsat əllərini: «Xaric nəfsinizi, bu gün cəzalanırsınız əzabnan möhnətli nə ilə ki, oldunuz deyənlər üzərinə Allahın qeyri haqq və oldunuz ayətlərindən təkəbbürlülər!»

sən hardan bilirsən ki,mənə vəhy olunmur?
Mən nə vaxt sənə dedim ki,Allahın nazil etdiyinin mislini nazil edərəm?

sən öz peyğəmbərinə denən bu ayəni sənə izah etsin-(6-93-ü)
çünki,Allah buyurur:
Talaq--(11).Rəsul, tilavat edərək üzərinizə ayətini Allahın aydınlaşdırar, xaric etməsi üçün o kəsləri ki, inanırlar və əməlləri islahatdır, zülmətdən nura tərəf. Kim inanar Allah ilə və saleh əməl edə, daxil edər onu bağlara – cari olur altından onun nəhrlər, həmişəlik orada əbədi. Əlbəttə, yaxşıdır Allah onun üçün rizqnən.

sənin peyğəmbərin yoxdur,əgər olsaydı sizə ayələri aydınlaşdırardı və siz sünni,şiə,vəhhabi olmazdınız.
Mənə deyə bilərsənmi ki,Muhəmməd ə.s hansı firqənin,məzhəbin peyğəmbəridir?

sonda:
Rum--(58).Əlbəttə, zərbə vurduq insanlar üçün bu Qur’anda külli məsəllərdən. Əgər gələsən onlara ayətlə, deyəcəklər o kəslər ki, kafirdirlər: «Siz ancaq batilə uyanlarsınız!» (59).Beləcə möhür vurar Allah qəlbləri üzərinə o kəslərin ki, anlamazlar!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  AbuAli C. Dek. 28, 2012 7:59 pm

əslində bu ayə bütünlüklə sizə rəddiyyə və cəhənnəm vədidir. Mən yalnız başa düşülsün deyə şahid hissəsini gətirdim.

ələsgər öləndən sonra onun dediklərini vuracasız divara?

bu sualima cavab ver!

AbuAli

Yeni mövzu  Kazım Həsənov B. Dek. 30, 2012 5:30 am

AbuAli yazıb:əslində bu ayə bütünlüklə sizə rəddiyyə və cəhənnəm vədidir. Mən yalnız başa düşülsün deyə şahid hissəsini gətirdim.

ələsgər öləndən sonra onun dediklərini vuracasız divara?

bu sualima cavab ver!

Biz Ələsgər ə.s-a diri ikən itaət edirik.İnşəAllah öldükdən sonra necə itaət etmək olar ona?
Ələsgər ə.s-n dedikləri indi keçərlidir.Öləndən sonra video və audio yazılarını məhv edəcəyik ki,sizin kimi Allaha şərik qoşmayaq...

Kazım Həsənov

İsmarıc sayı : 17

Yeni mövzu  AbuAli B. Dek. 30, 2012 10:04 pm

Kazım Həsənov yazıb:

Biz Ələsgər ə.s-a diri ikən itaət edirik.İnşəAllah öldükdən sonra necə itaət etmək olar ona?
Ələsgər ə.s-n dedikləri indi keçərlidir.Öləndən sonra video və audio yazılarını məhv edəcəyik ki,sizin kimi Allaha şərik qoşmayaq...

necə olur Allah təalə deyir ki, O özündən heç nə demir, O nə deyirsə hamısı ona vəhy olunanlardır. Yəni sizə görə bu ayə Ələsgərə də aidir. onda belə çıxır ki, vəhyi məhv edəcəksiniz?!

onda belə çıxır ki, Ələsgər indi boş-boşuna danışır həə?

Birdə ki, necə olur diriikən itaət etmək tovhiddir, öləndən sonra isə şirk olur?

ƏCƏB ƏQİDƏNİZ VAR!!! Wink

AbuAli

Yeni mövzu  Kazım Həsənov B.e. Dek. 31, 2012 5:28 am

14--(4).Və Biz göndərdik rəsuldan ancaq öz qoumunun dili ilə ki, bəyan edə onlara. Zəlalətdə tərk edər Allah kimi istəsə və hidayət edər kimi istəsə və O Əzizdir, Həkimdir!

14--4. Biz hər bir elçini ancaq öz xalqının dilində danışan göndərdik ki, haqqı onlara bəyan etsin. Allah istədiyini sapdırır, istədiyini də doğru yola yönəldir. O, Qüdrətlidir, Müdrikdir.

Kazım Həsənov

İsmarıc sayı : 17

Yeni mövzu  Sponsored content

Sponsored content

2 səhifə (Cəmi 2 səhifə) Önceki  1, 2

Əvvələ qayıt

- Similar topics