www.ibrahimi.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Möcüzəsi rəsulların

4 posters

2 səhifə (Cəmi 4 səhifə) Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Möcüzəsi rəsulların  - Sayfa 2 Empty Geri: Möcüzəsi rəsulların

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 4:53 am

ALLAH-ın Salamı olsun !

N U N, İbrahim A.S.-ın onunla mücadilə edən kəsə ALLAH öyrətməsi ilə:Bəqərə-(258).Ə, görmədinmi o kəsi ki, Ibrahimlə onun Rəbbi barəsində höccət edirdi ki, əta etmişdi ona Allah mülk? Onda Ibrahim dedi: «Mənim Rəbbim Odur ki, həyat verir və öldürür». Dedi: «Mən də həyat verirəm və öldürürəm». Dedi Ibrahim: «Həqiqətən, Allah şəmsi şərqdən gətirir və sən də onu qərbdən gətir!» Və mat qaldı o kəs ki, inanmırdı. Və Allah hidayət etməz zalim qoumu!-------cavab vermişdi.

Kazım A.S-da sizə ALLAH öyrətməsi ilə:İbrahim A.S. ALLAH-dan istəmişdi, rəsuldan yox deyə cavab verdi və siz də mat qaldınız və təbii ki, bütün rəsulları yalan sayanlar kimi mücadilə etməyi də dayandırmadınız.

Yadınızda saxlayın6 "Rəsulun üzərində olan vəzifə ancaq aşkar təbliğdir", möcüzə "fokus" göstərmək yox!!!

Allahın salamı olsun! )

SubhanAllah! )

Siz necə də inadkar bir camaatsız! )

Eynilə Museylemətul-kəzzəb kimi öz yalan iddialarınızdan dönmürsüz. O da sizin kimi peyğəmbərlik iddiasında idi amma, yalançı idi. Sora qədər də fikrindən dönmədi! )

Allah sizi islah eləsin! )

yazırsız :

Kazım A.S-da sizə ALLAH öyrətməsi ilə:İbrahim A.S. ALLAH-dan istəmişdi, rəsuldan yox deyə cavab verdi və siz də mat qaldınız və təbii ki, bütün rəsulları yalan sayanlar kimi mücadilə etməyi də dayandırmadınız.

Allah sizi islah eləsiN!

Biz də Kazıma öz öyrətməmiz ilə :

İbrahim Allahdan istəmişdi, sən də ALlahdan istə!

Kazım da ALlahdan istəyə bilməmişdi . Necə istəsin axı ? ) Kazım heç Allahla danışa bilir ki ? ))

Kazım da beləcə mat qalmışdı )

Təbii ki, bütün özünü yalandan peyğəmbər elan edən yalançılar kimi Kazım da cavab verməkdə aciz qalıb, sizin təbərinizcə desək MAT qalmışdı. Amma, yenə də bütün yalançı peyğəmbərlər kimi mücadilə etməyi dayandırmadı.

AMma, nədənsə, Kazımın səsi çıxmır. Bəlkə yanılıram ? )

N_ن_N

İsmarıc sayı : 375

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:04 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Məryəm oğlu İsa dedi: “Ya Allah , ey bizim Rəbbimiz! Bizə göydən bir süfrə nazil et ki, o bizim həm birincimiz, həm də axırıncımız (həm bizim, həm də bizdən sonra gələnlər) üçün bir bayram və Səndən (Sənin qüdrətindən) bir möcüzə olsun. Bizə ruzi ver ki, Sən ruzi verənlərin ən yaxşısısan!”-
ayəni yazırsınız, ondan sonra gələn ALLAH-ın cavabı olan ayəni isə unudursunuz.Möcüzəni İsa A.S-dan istəyənlər həvarilər idi ,İsa A.S. öz xoşuna ayət istəməmişdi

.Dedi Allah: «Həqiqətən, Mən nazil edərəm onu üzərinizə. Və kim inanmazsa ardından sizdən və həqiqətən, Mən əzab edərəm ona elə bir əzabnan ki , aləmlərdən birinə belə əzab etməmişəm!» --yəni ki, ALLAH-ın həvarilərə qəzəbi tutmuşdu , ayət istədiklərindən dolayı.

Allahın salamı olsun!

Yenə də inadkarlıqla öz yalan iddialarınızı etməkdə davam edirsiz )

Amma, yenə də yalan deyirsiz )

Çünki, Allahın həvarilərə qəzəbi tutmamışdı ) Çünki, əgər qəzəbi tutsaydı, "mən nazil etmirəm" və s. bu kimi sözlər deyərdi )

Halbuki, "etmərəm" demədi, "edərəm" dedi. Əgər Allahu təala onların bu istəyindən qəzəblənsəydi, onlara qəzəblənmək üçün seçdiyi cümlə məhz bu istək üçün olardı.

Halbuki, Allahu təala bunun üçün qəzəblənməmişdi. Əksinə, MÖCÜZƏ NAZİL OLANDAN SONRA İMAN GƏTİRMƏYƏNLƏRƏ QƏZƏBLƏNMİŞDİ )

2. Ayədə buyurulur :

Allah buyurdu: “Mən onu sizə, əlbəttə, nazil edərəm. Lakin ondan sonra sizlərdən kim küfrə düşərsə, ona aləmlərdə olanlardan (bəşər övladından, zəmanə əhlindən) heç kəsə verməyəcəyim bir əzab verərəm!”

Bundan əlavə .. Niyə görə ayələri təhrif etməyə çalışırsız ? )

Yazdığımız ayədə istəyən İsadı (ə) . Buyurur :

Məryəm oğlu İsa dedi: “Ey Allahım! Ey bizim Rəbbimiz! Bizə göydən bir süfrə endir ki, bizim həm birincimiz, həm də axırıncımız üçün bir bayram və Səndən bir möcüzə olsun. Bizə ruzi ver, Sən ruzi verənlərin ən yaxşısısan!”

Bəli! İsadan (ə) qabaq bu istəyi İsanın (ə) özündən həvarilər istəmişdilər )

Amma, İsanın (ə) həvariləri kafir idilərmi ? )

Sizin bu sözünüz sizin öz əleyhinizə dəlildir )

Məgər İsadan (ə) möcüzə istəyən həvarilər kafir idilərmi ? )

2. Əgər onların MƏHZ BU SÖZÜ QƏZƏBƏ SƏBƏB OLAN BİR SÖZ İDİSƏ, BƏS İSA (ə) onlara niyə bu sözlərinə görə qəzəblənmədi ? )

3. Bundan əlavə! İsa (ə) niyə görə ondan möcüzə istəyənlərə " mənim işim təbliğ etməkdi, "fokus" göstərmək deyil" kimi mənasız sözlər sərf etmədi ? )

Bəs niyə görə İsadan (ə) bu istəniləndə özündən qabaqkı peyğəmbərə nazil olan Tövratdan sizin kimi ayələr yazıb sözü fırlatmağa çalışmadı ? ))

Niyə görə ondan bu şey xahiş ediləndə o da ALlahdan dua edib istədi ? )

Allah sizi islah eləsin!

İsa (ə) belə bir variant işlətmədi. Bəs siz niyə görə belə bir variant işlədirsiz ki ? )

Əgər Kazım da Allahın rəsuludusa, zəhmət olmasa İsa (ə) kimi möcüzə istəsin!

Əgər qəbul etməsək, ondan sonra Allahın əzabı və lənəti olsun üzərimizə! )

Ayədə də qəbul edilən rəy məhz budur! )

Daha sizin kimi İSa (ə) min bir variant işlətmir )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:05 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Yaponiyada kifayət qədər təhsilli insanlar var ki, bütlərə sitayiş edirlər . İndi duraq deyək ki, BUDDA ALlahın rəsuludu ? )

yəni , nanay-nanay?)))

Xahiş edirəm ciddi olun əziz qardaş! )

mənim sizə verdiyim sualda "nanay-nanay" yoxdu. Amma, sizin verdiyiniz sualda var )

Xahiş edirəm siz mənim sualımı cavablandırın, mən də sizin! )

Qarşılıqlı hörmət şəraitində! )

Təşəkkürlər )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:09 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Kazıma 8 nəfər "ağıllı başlı adam " beyət edibsə aşağısı 80 nəfər ağıllı başlı, kifayət qədər təshili olan adam o və onun kimilərin batil yolda olduğuna, kafir olduğuna şəhadət verir )

Necə ki, ondan qabaq olan bütün rəsulları, və sizin özünüzün hesab etdiyiniz Muhəmməd A.S-ı belə.Onun zamanında yaşasaydınız, onu inkar edib məcnun adlandıranlardan biri elə siz olardınız.))) İndi burdan oturub 1400 il öncəyə şəhadət verməyə nə var ki?

Biz Muhəmməddən (s.a.s) qabaq olan bütün rəsulların rəsul olmasını, Muhəmmədin (s.a.s) də rəsul olmasını təsdiq edirik. Çünki, Onları Allah təsdiq edir!

Amma, Kazımı, Ələsgəri Allah təsdiq eləmir )

2. Siz hardan bilirsiz ki, o dövrdə yaşasaydım Muhəmmədi (s.a.s) məcnun hesab edənlərdən biri də mən olardım ? )

Artıq Ələsgər, ya Kazım Allahlıq iddiası da edirlər ? )

Xahiş edirəm, elə söz danışın ki, sübut edə biləsiz! )

Sİzin "məntiqi" dəlilləriniz isə bizim üçün huccət deyil )

3. Bəli! Peyğəmbərləri məcnun hesab etmək caiz deyil. Amma, yalandan peyğəmbərlik iddia edənlər haqqında belə bir qayda keçərli deyildir )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:11 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Kazım əvvəlcə Allahın rəsulu olduğunu sübut etməlidi.

Kazım A.S. sizə nəyisə sübut etməyə borclu deyil.O mənim üçün ALLAH-ın qaldırdığı rəsuldur və mən də, şəhadət verirəm ki, o, ALLAH-ın rəsuludur.

Kazım bir şeyi iddia edirsə, o iddiasını sübut etməyə borcludu )

Necə yəni borclu deyil ? )

Sizin üçün elə ola bilər! )

Bizim üçün isə elə deyil! )

Bizim üçün elə olmaması ən doğru olanıdı.

Çünki, Kazımın rəsul olması, Allahla rabitəsi olması barədə bircə dənə də dəlil yoxdu )

Çünki, Kazım Allahdan nəsə istəyə bilmir. İstəsə də, ona cavab verilmir )

Mən də şəhadət verirəm ki, Ələsgər də, Kazım da , onun kimi yalan iddialar edənlər də ALlahın rəsulları deyillər )

Siz təbii ki, indi də bu mövzuya uyğun olaraq Quran ayələri yaza bilərsiz )

Bu zatən sizin metodunuzdu )

Amma, nə qədər ayə yazırsız, yazın, ayələrdəki "rəsullar" sözünün Kazım kimilərə şamil olunması da yalnız özü kimilər tərəfindən irəli atılmış iddiadır ki, heç bir əsası yoxdu )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:14 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Allah sizi islah eləsiN!

Amin, yaxşı duadır, biz bunu gündə azı beş dəfə ALLAH-dan istəyirik.Siz necə, yoxsa siz tam islah olunaraq" cənnət cücələri" olmusunuz?)))

Allahın salamı olsun!

Xahiş edirəm ədəbsizlik etməyin!)

Kimdən öyrənirsiz bu ədəbsizlikləri ? ) Ələsgərdən ? )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:16 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Quran Muhəmmədin (s.a.s) möcüzəsidi )

Quran ALLAH-ən ayətidir, bəndənin yox! Axı ALLAH Taala deydir: "Sən bilmirdin nədir kitab , nədir iman"

Buyurun zəhmət olmasa sübut eləyin ki, mən iddia etmişəm ki, Quran Allahın yox, bəndənindi!

"Muhəmmədin möcüzəsi" , "İsanın möcüzəsi" və s.-lərin möcüzəsi deyilərkən nəzərdə tutulan bu deyil )

Siz sadəcə bir az ağıllı görsənməyə cəhd etmisiz vəssəlam! )

Zəhmət olmasa bu cür "dil-dil ötməkləri" sizə verilən suallara cavab verərkən tətbiq edin! )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:18 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:2. Sənin buna şəhadət verməyivin ağıl sahibləri üçün zərrə qədər də dəyəri yoxdu )

Mən "ağıl sahiblərinin dəyəri " üçün şəhadət vermirəm.Mən ALLAH-ın Haqq yolunu gördüyüm üçün şəhadət verirəm. Və sizin əksiniz olaraq mən hər bir haqqı görən adama dəyər verirəm.

Mən də "ağıl sahiblərinin dəyəri" üçün şəhadət verirəm. Mən də Allahın haqq yolunu gördüyüm üçün, sizin də yolunuzun batil olduğunu gördüyüm üçün onun batil olmasına şəhadət verirəm. Mən də sizin əksinizə olaraq hər bir haqqı görən adama dəyər verirəm. Batili haqq görən adamların isə dəyəri yoxdu )

Hə... İndi necə bilək ki, əslində siz düz deyirsiz ya mən düz deyirəm ? )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:30 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Bizə Allahın şəhadəti lazımdı )-

Bəqərə surəsi-(210).Gözləyirlər ancaq ki gəlsin onlara Allah zülaldamı buludlardan və mələklər və qəza olunsun əmr? Və Allaha tərəf müraciət edir əmrlər.

Demirəmaaaaaa qaydalarına qrammatik uyğun ərəb dilinin... Heç olmasa amma, edin tərcümə qaydalarına uyğun qrammatik dilinin Azərbaycan. Olarmı ? )

Edirəm çox xahiş! )

Siz ayənin əvvəlini niyə görə yazmırsız ki əziz qardaş ? )

Bəqərə surəsi -209:

Sizə açıq-aydın dəlillər gəldikdən sonra (haqq yoldan) çıxsanız, bilin ki, Allah Qüdrətlidir, Müdrikdir.

Hardadı sizin gətirdiyiniz açıq-aydın dəlillər ? )

Bəlİ! Qurandan ayələr yazıb "qəbul edilməyən rəsullar" məzmunlu ayələrə özünüzü sırıyır, "rəsulları qəbul etməyən camaatlar" məzmunlu ayələri isə bizə aid edirsiz. Özü də, heç bir dəlil sübut olmadan! )

Buna baxmayaraq , elə düşünürsüz ki, guya siz açıq-aydın dəlillərlə gəlmisiz )

Amma, sizdən açıq-aydın dəlillər istəyəndə bunu gətirə bilmirsiz )

Sizin yazdığınız bu mübarək ayə bizə o zaman şamil oluna bilər ki, siz açıq - aydın dəlillər gətirəsiz, biz qəbul etməyək, sonra siz bu ayəni bizə şamil edəsiz.

Bunun üçün də gərək əvvəlcə rəsul olduğunuzu sübut edəsiz )

Bilirsiz, əslində Ələsgərə hardan "vəhy" gəlibsə, o mənbə tərəfindən çox hiyləgərlik və ustalıqla hazırlanmış bir plandı )

Ələsgər çıxıb rəsullar haqqındakı ayələri özünə aid edəcək, onu qəbul etməyənlərə isə "rəsulları" qəbul etməyənlər barədəki ayələri aid edəcək )

Təbii ki, bu sapıqlığına görə Ələsgəri inkar edənlər də olacaqdı.

Amma, bunu da qabaqcadan işləyib hazırlayıb )

Kİm ona məcnun desə, bu səfər də bu barədəki ayələri dəlil gətirəcək )

Bəs bizim istəyəcəyimiz dəlillərə cavab necə olsun ? )

BU səfər də indi yazdığınız məzmunlu ayələri gətirəcəksiz )

Bəs sizin kimiləri bizim batil yolda olduğumuzu sizə necə inandırsınlar ?

" Muhəmmədi də, ondan qabaqkıları da qəbul etməmişdilər, onu dəli adlandırmışdılar , bu təbiidi " )

Bəs sən həddə bu məsələyə nöqtəni necə qoymaq lazımdı ?

"Sizə öz dininiz, mənə öz dinim" və s. bu məzmunlu ayələr )

Plan əvvəldən axıra kimi düşünülmüş bir plandı )

AMma, çatışmayan bir şey var ki, bunların hər biri yalnız iddiadı və həqiqət deyil! )

Niyə ? )

Çünki, sizin rəsullarınızın Allahla rabitəsi yoxdu )

Rabitəsi olmadığına görə də rəsulların etmədiyi bir şeyi, yəni, bacardıqca söhbəti fırlatmağı, bu söz fırlatma zamanı da Quran ayələrinin arxasına gizlənməyi özlərinə sanki, borc bilirlər )

Allah sizi islah eləsin! Amin! )

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C.a. İyul 26, 2012 5:35 am

Demirəmaaaaaa qaydalarına qrammatik uyğun ərəb dilinin... Heç olmasa amma, edin tərcümə qaydalarına uyğun qrammatik dilinin Azərbaycan. Olarmı ? )

Ayənin surəsini və nömrəsini yazıram, haradan könlünüz istəyir oxuyun və özünüzü belə gücə şalıb hıqqınmayın.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

İsmarıc sayı : 298

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C.a. İyul 26, 2012 5:44 am

Plan əvvəldən axıra kimi düşünülmüş bir plandı )

Bəli bu plan Qurandan götürülüb,elə Quranın özüdür!Siz də çaşdıran, şeytanı sizə dost edən də bu çaşqınlıqdır:necə ola bilər ki, adicə bir adam ALLAH rəsulu olsun?-
Sad surəsi-. (7).Biz axırıncı millətdə bu haqda eşitməmişik. Həqiqətən, bu, başqa bir xəlq olunmuşdur. (Cool.Ə, bizim aramızdan zikr onamı nazil edildi?» Bəli, onlar Mənim zikrimdən şəkdədirlər! Bəli, onlar hələ Mənim əzabımı dadmayıblar! (9).Yoxsa onların yanındadır Əziz olan, Vəhhab olan Rəbbinin rəhmət xəzinələri?

ALLAH Taala Quranda bütün olmuş və olacaqları planlı surətdə nazil edib.Hər zaman Nuh-lar, Musalar, Firaunlar, Yusiflər, Yəqublar, İbrahimlər,kafirlər, münafiqlər, Azərlər, Qarunlar, müşriklər olub və olacaqlar.Axirətədək.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C.a. İyul 26, 2012 5:46 am

Çünki, sizin rəsullarınızın Allahla rabitəsi yoxdu )

Ən azından bu ayəni xatırlayın:

Bəqərə surəsi-186).Və onda ki sual edirlər sənə bəndələrim Məndən, həqiqətən Mən Qəribəm - cavab verirəm dəvətinə dəvət edənin onda ki dəvət edir Məni. Və gərək cavab versinlər Mənə və inansınlar Mənə, ola ki, onlar raşidlər olsunlar!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 6:11 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Demirəmaaaaaa qaydalarına qrammatik uyğun ərəb dilinin... Heç olmasa amma, edin tərcümə qaydalarına uyğun qrammatik dilinin Azərbaycan. Olarmı ? )

Ayənin surəsini və nömrəsini yazıram, haradan könlünüz istəyir oxuyun və özünüzü belə gücə şalıb hıqqınmayın.

Olsun Allahın salamı!

Salmıram gücə özümü hıqqınmıram və.

oxuyuruq könlümüz istəyir hardan. danışmırıq ondan biz. Danışırıq ondan biz ki, edin qrammatik uyğun qaydalarına uyğun dilinin Azərbaycan.

Hiqqanmaqdırsa bu əgər . Zaman o, hıqqana-hıqqana edirsiz tərcümə quranı ayağa başdan salaraq özünüzü gücə belə.

Redaktə edən: N_ن_N, son redaktə tarixi: C.a. İyul 26, 2012 6:22 am, cəmi 1 dəfə

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 6:21 am

Bəli bu plan Qurandan götürülüb,elə Quranın özüdür!Siz də çaşdıran, şeytanı sizə dost edən də bu çaşqınlıqdır:necə ola bilər ki, adicə bir adam ALLAH rəsulu olsun?-

Bu planın Qurandan götülürməsi məlum məsələdi )

Qurandan kafirlərin istifadə etməsi də təbii məsələdi !

Sizin öz yalanlarınıza Quranı "şahid" gətirməyiniz də ilk sizin işiniz deyil )

tarix boyu bu cür hadisələr baş verib )

Amma, bu o demək deyil ki, bu elə Quranın özüdür.

2. Xeyr! Bizi çaşdıran bu deyil )

Xahiş edirəm, öz yalanlarıvızı isbat etmək üçün yalan-yalnış yozumlar, şərhlər etməyin.

Biz adicə insanların peyğəmbərliyini qəbul etmişik )

Əgər Ələsgər də peyğəmbər olseydi, qəbul edərdik. Amma, Ələsgərin yalançı olmağına dəlillər var, biz də bunu belə qəbul edirik.

necə ki, Museyləmətul-kəzzəbin yalançı olmasına dəlil var idi, peyğəmbər olmasına dəlil yox idi. Ələsgər də, Kazım da və s. -ləri də elə.

Onların Allahla rabitəsi yoxdu və rabitələrinin olmasına da dəlilləri yoxdu.

Allaha şükürlər olsun ki, siz özünüz etiraf etdiz ki, bu plan əsasında işləyirsiz )

Sad surəsi-. (7).Biz axırıncı millətdə bu haqda eşitməmişik. Həqiqətən, bu, başqa bir xəlq olunmuşdur. (Cool.Ə, bizim aramızdan zikr onamı nazil edildi?» Bəli, onlar Mənim zikrimdən şəkdədirlər! Bəli, onlar hələ Mənim əzabımı dadmayıblar! (9).Yoxsa onların yanındadır Əziz olan, Vəhhab olan Rəbbinin rəhmət xəzinələri?

Bu ayə də peyğəmbərdən məqsəd Muhəmməddi (s.a.s) Ələsgər yox.

Qınananlardan məqsəd də Muhəmmədi (s.a.s) inkar edənlərdi, Ələsgəri yox )

ALLAH Taala Quranda bütün olmuş və olacaqları planlı surətdə nazil edib.Hər zaman Nuh-lar, Musalar, Firaunlar, Yusiflər, Yəqublar, İbrahimlər,kafirlər, münafiqlər, Azərlər, Qarunlar, müşriklər olub və olacaqlar.Axirətədək.

Bu söz də həqiqətlər də var, yalan və iftiralar da.

Çünki, peyğəmbərimiz Muhəmməd (s.a.s) sonuncu peyğəmbərdi, ondan sonra peyğəmbərlik iddia edənlər yalançılardı.

Sizin gətirdiyiniz ayələrin heç biri isə zərrə qədər də olsun bizə aid deyildir.

Ona görə ki, biz Muhəmmədi də, digər peyğəmbərləri də şəksiz-sübhəsiz qəbul edirik.

Bizim sizinlə ixtilafımız nədədir ?

Muhəmməddən (s.a.s) sonra peyğəmbərlər olacaq ya yox ?

Deməli, siz əvvəlcə bunu sübut etməli,
sonra Ələsgərin və Kazımın rəsul olduğunu sübut etməlisiz!

Yoxsa, bəzi ayələri heç bir əsas olmadan özünüzə, bəzilərini heç bir əsas olmadan bizə aid etməklə heç nəyə nail olma bilməzsiz.

Bu metoddan vahabilər də istifadə edirlər )

Amma, bir az fərqli şəkildə )

Bir sözlə )

Əmi bir cür variant gəlir, qardaş oğlu bir başqa cür ))

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. İyul 27, 2012 3:37 am

Bizim sizinlə ixtilafımız nədədir ?

Biz sizi axtarıb tapmamışıq, siz bizi axtarıb tapmısınız!Bizim sizin ilə heç bir ixtilafımız yoxdur, çünki,sizi nəinki tanımırıq, hətta adınızı belə bilmirik.

Biz , ALLAH-ın bizlərə açıb öyrətdiklərini təbliğ edirik.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. İyul 27, 2012 3:39 am

Əmi bir cür variant gəlir, qardaş oğlu bir başqa cür ))
Sonra şikayət edirsiniz ki, sizi təhqir edirlər!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. İyul 27, 2012 3:41 am

Deməli, siz əvvəlcə bunu sübut etməli,

Biz sizə heç nə sübit etməli deyilik. Əgər siz istəsəniz, ALLAH sizi zülmətdən Nura hidayət edəcək, yox istəməsəniz, sizi zəlalətdə tərk edəcək.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N C. İyul 27, 2012 10:09 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Bizim sizinlə ixtilafımız nədədir ?

Biz sizi axtarıb tapmamışıq, siz bizi axtarıb tapmısınız!Bizim sizin ilə heç bir ixtilafımız yoxdur, çünki,sizi nəinki tanımırıq, hətta adınızı belə bilmirik.

Biz , ALLAH-ın bizlərə açıb öyrətdiklərini təbliğ edirik.

Bunun mətləbə nə dəxli var ki ?

Siz ALlahın sizə açıb öyrətdiklərini yox, şeytanın sizə vəsvəsə etdiklərini təbliğ edirsiz.

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C. İyul 27, 2012 10:09 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Əmi bir cür variant gəlir, qardaş oğlu bir başqa cür ))
Sonra şikayət edirsiniz ki, sizi təhqir edirlər!

Mən sizə şikayət etmirəm ki, təhqir edirsiz.

Bir də ki, burda sizin acığınıza gələn söz nədir ?

Əmi-qardaşğolu deyillər ?

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C. İyul 27, 2012 10:12 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Deməli, siz əvvəlcə bunu sübut etməli,

Biz sizə heç nə sübit etməli deyilik. Əgər siz istəsəniz, ALLAH sizi zülmətdən Nura hidayət edəcək, yox istəməsəniz, sizi zəlalətdə tərk edəcək.

Bu artıq , söhbətdən qaçmaq deməkdir.

Biz istəmişik, Allah bizi zülmətdən nura hidayət edib. İndi çalışırıq ki, sizin də zülmətdən nura hidayət olunmağınızda vasitəçi olaq.

Hə bundan da əlavə Yusif qardaş.

Şəxsən mənim gözüm atmır ki, sən hidayət olub islamı qəbul edib , küfrü tərk edəcəksən ya yox.
Amma, sən istəsən, Allaha dua eləsən, Allah da səni hal-hazırda olduğun batil inanclardan ayırıb islama qaytarar.

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 3:55 am

Amma, sən istəsən, Allaha dua eləsən, Allah da səni hal-hazırda olduğun batil inanclardan ayırıb islama qaytarar.

Əlbəttə qaytarar, ancaq ALLAH yox:

Bəqərə surəsi-(257).Allah dostudur o kəslərin ki, inandılar. Xaric edər onları zülmətdən nura tərəf. Və o kəslər ki, inanmırlar, onların dostları tağutlardır. Xaric edərlər onları nurdan zülmətə tərəf. Həmin onlar od əshabıdırlar - onlar orada həmişəlikdirlər

ALLAH zülmətdən Nura hidayət edir. Yəni sizin olduğunuz zülmətdən.O zülmətdən ki, ALLAH-ın Kitabını qoyub nağıllarla yol gedirlər, o zülmətdən ki, siğəni - açıq fahişəliyi halal sayırlar, o zülmətdən ki, Əli A.S. az qala ALLAH sayırlar, o zülmətdən ki, müctehidlər öz risalələrində "orucluqda qadınla arxadan olmuşun orucunun batil və ya qəbul olduğu barədə" ,"heyvanla cinsi əlaqədə olan müsəlman barədə " - hökm verirlər, o zülmətdən ki, Quranı bizim başa düşə bilməyəcəyimizi iddia edirlər,o zülmətdən ki, qəbrin torpağını tütyə edib ondan şəfa gözləyirlər , o zülmətdən ki, qəbirləri müqəddəsləşdirib onlardan yardım istəyirlər!

Mən bu zülmətə qayıtmaqdansa, ALLAH-dan daha yaxşı yola ərşad etməyini dilərəm.

ALLAH məni zülmətdən Nura hidayət edib, mənə Kitab verib, hikməti öyrədir, mən yardım edir.Şükürlər olsun ALLAH-a sonsuz sayda!!!Həmd ALLAH üçündür- Rəbbidir aləmlərin!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N Ş. İyul 28, 2012 5:28 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Amma, sən istəsən, Allaha dua eləsən, Allah da səni hal-hazırda olduğun batil inanclardan ayırıb islama qaytarar.

Əlbəttə qaytarar, ancaq ALLAH yox:

Batil inancdan islama qaytaran kimdi sizi ? ) Şeytan ? )

Əlbəttə insanı batil inancdan haqqa qaytaran Allahdı )

Əəgər sən qəbul etmirsən ki, səni qaytaran Allah deyil, deməli. Allahdan başqasıdı )

Allahdan başqasının qaytardığında ALlahın istəyi yoxdursa, deməli, batildən haqqa yox, haqdan batilə yönəlir. )

Sən özün də bilmədən bunu iqrar elədin! )

Bəqərə surəsi-(257).Allah dostudur o kəslərin ki, inandılar. Xaric edər onları zülmətdən nura tərəf. Və o kəslər ki, inanmırlar, onların dostları tağutlardır. Xaric edərlər onları nurdan zülmətə tərəf. Həmin onlar od əshabıdırlar - onlar orada həmişəlikdirlər

Bəli , Allah dostudur o kəslərin ki, inandılar. Yəni ki, bizlərin, müsəlmanların. Siz ƏLəsgərilərin yox )

Bəli! ALlah xaric edər möminləri- yəni bizləri zülmətdən nura tərəf )

Bəlİ! O kəslər ki, inanmırlar, yəni, siz! )

Onların dostu tağutlardı. Yəni, sizin dostlarınız tağutlardı )

Bəlİ! Məhz onlar sizi nurdan zülmətə tərəf xaric edirlər.

Bəlİ! Həmin od əshabı sizsiz və əgər tövbə etməsəz orda həmişəliksiz )

ALLAH zülmətdən Nura hidayət edir. Yəni sizin olduğunuz zülmətdən.

Bəlİ! ALlah zülmətdən nura hidayət edir. Əksinə. Sizin olduğunuz zülmətdən nura hidayət edir )

O zülmətdən ki, ALLAH-ın Kitabını qoyub nağıllarla yol gedirlər, o zülmətdən ki, siğəni - açıq fahişəliyi halal sayırlar,

1. Bəlİ! ALlahın kitabını qoyub nağıllara tabe olmaq doğru deyil. Amma, kafirlərin nağıl adlandırdıqları nağıl deyildir.

Nağıl odur ki, birdən "şeytan başıva bir qapaz vurub" sənin beynivə salsun ki, Bəkkə Bakıdır )

2. Siğə, yəni, muvəqqəti nigah - Allahın ayəsi, peyğəmbərin sünnətidi.

Allahın hökmünə kim açıq fahişəlik adı verirsə, bu onun özünün cahilliyindəndir.

Sən dörd dəfə evlənməyi əxlaqsızlıq hesab edə bilərsənmi ?

4,5,6 ,7,8 dəfə ərə getmiş bir xanımı fahişə hesab edə bilərsənmi ?

3. Sizin rəsullardan biri səhv eləmirəmsə azyaşlı qız uşağına təcavüz edib onu zırlamışdı , "kəbin" adı altında )

Bax, əsl binamusluq biqeyrətlik budu )

Səhv eləmirəmsə, bunu edən Ələsgər idi )

BUndan əlavə ... Sizin dininizdə kəbin var ya yoxdu ? )

Yoxsa, sizin dininizdə kəbinsiz yaşayırlar ? )

Varsa, necədi sizin Kəbininiz zəhmət olmasa o proseduru keyfiyyətini burda yaz!
Xülasə : "kəbin" varsa da , qeyri-islamidirsə də, bu zinakarlıqdı.

Kəbin yoxdusa da, bu zinakarlıqdı.

Siz gedin hələ öz dinivizdəki fahişəlikdən , öz dininizdəki zinakarlıqdan özüvüzü xilas edin, sonra Allahın hökmünə dil uzadarsız )

o zülmətdən ki, Əli A.S. az qala ALLAH sayırlar,

Əvvəla, bu ancaq islam düşmənlərinin iddiasıdı.

İkincisi, "AZ QALA ALLAH SAYIRLAR" sözü ehtimalən deyilmiş sözdü və bu sözü deyənin şəxsi fikridi )

Çünki, bir şey edilmədikcə "az qala belə eləsinlər" demək sui-zənn etməkdir.

Əlini (ə) "AZ QALA ALLAH saymaq" elə əslində Əlini (ə) Allah saymamaqdı )

Çünki, "AZ QALA YIXILMIŞDI" demək, o deməkdi ki, "YIXILMAYIB" )

o zülmətdən ki, müctehidlər öz risalələrində "orucluqda qadınla arxadan olmuşun orucunun batil və ya qəbul olduğu barədə" ,"heyvanla cinsi əlaqədə olan müsəlman barədə " - hökm verirlər,

Bu da yalançı Ələsgərin yalançı ardıcıllarının uydurduğu açıq-aşkar yalandan başqa bir şey deyildir )

"BATİL və YA QƏBUL OLDUĞU" barədə nədi ? )

Buyur konkret bildir görək, batildi ya qəbuldu ? )

Çünki, pis bir şeyin haqqında söz açıb onun batil olmasını söyləmək pis şey olseydi, Allahu təala Quranda mavilərin gördüyü işləri misal gətirib onları qınamazdı.

Həmçinin "heyvanlarla cinsi münasibətdə olmaq " da bu qəbildəndı.

İstər bu əməli, istər digər bir əməli alimlərimiz yaxşı bir əməl kimi qələmə vermirlər.

Əksinə, haram, məkruh və bu kimi hallarda yad edib, BİR KİMSƏNİ BELƏ İŞLƏRİ GÖRƏCƏYİ TƏQDİRDƏ CƏZASININ NƏ OLACAĞINDAN danışırlar )

Amma, siz yalançılar məsələləri elə təhrif etməyə çalışırsız ki, guya, muctəhidlər bu şeylərin yaxşı olmasından danışıb, həmin işləri təbliğ edirlər. )

Şübhəsiz, Allaha iftira atan sizlərin, muctəhidlər haqqında belə danışması təəccüblü deyildir )

o zülmətdən ki, Quranı bizim başa düşə bilməyəcəyimizi iddia edirlər,

Əlbəttə ki, Quranı kafirlər başa düşməzlər )

o zülmətdən ki, qəbrin torpağını tütyə edib ondan şəfa gözləyirlər

Şəfanı verən Allahdı.

istər o şəfa təsiri dərmana verər, istər o şəfa təsirini Yusufun (ə) köynəyinə verər, istəyər o şəfa təsirini Allah rəsulunun (s.a.s) torpağına verər.

Bunun mümkünsüz olduğunu iddia edən isə kafirdi )

, o zülmətdən ki, qəbirləri müqəddəsləşdirib onlardan yardım istəyirlər!

Qəbirləri müqəddəsləşdirən biz yox, Allahu təaladı!

"Onlardan yardım istəmək" iddiası isə yalançıların etdiyi iddiadan başqa bir şey deyildir )

Mən bu zülmətə qayıtmaqdansa, ALLAH-dan daha yaxşı yola ərşad etməyini dilərəm.

Sən ola bilər ki, bunları zülmət hesab edirsən !)

Amma, problem bunların zülmət olmasında yox, sənin " gözlərində"-dir )

Çünki, sən korsan deyə qaranlıq görürsən, zülmət görürsən )

Yoxsa, zülmət dediyin əslində zülmət deyil )

Allah gözünü açsa, görərsən ki, əslində zülmət deyil )

Allahu təala buyurur :

Onlardan sənə baxanlar da vardır. Məgər korları – əgər görmürlərsə, sənmi doğru yola yönəldəcəksən?

Siz həmin korlardansız )

ALLAH məni zülmətdən Nura hidayət edib,

Allah sən müsəlman olduğun vaxtlar səni zülmətdən nura hidayət etmişdi.

Amma, sonra şeytan səni sonradan öz dostunun -Ələsgərin yoluna tərəf azdırdı )

mənə Kitab verib,

Sən də rəsulsan ? ))

hikməti öyrədir,

Sənin hikmətin olsa yalançı ƏLəsgərə qoşulmazsan!

mən yardım edir.

Sənə şeytan yardım edir!

Şükürlər olsun ALLAH-a sonsuz sayda!!!Həmd ALLAH üçündür- Rəbbidir aləmlərin!

Şükürlər olsun Allaha ki, sizin sapıq yolda olduğunuzu bizə göstərib ! ) Hər bir halda Allaha şükürlər olsun! )

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 5:37 am

Batil inancdan islama qaytaran kimdi sizi ? ) Şeytan ? )

Əlbəttə insanı batil inancdan haqqa qaytaran Allahdı )

Əəgər sən qəbul etmirsən ki, səni qaytaran Allah deyil, deməli. Allahdan başqasıdı )

Allahdan başqasının qaytardığında ALlahın istəyi yoxdursa, deməli, batildən haqqa yox, haqdan batilə yönəlir. )

Sən özün də bilmədən bunu iqrar elədin! )

Mənim yazdığım hələ ki, silinməyib,Nə yazdığımı da, yaxşı bilirəm.Bəzi jurnalistlər kimi, əsas fikrimi kontekstdən çıxarıb, öz bildiyiniz kimi şərh etməyin!ALLAH Şahiddir,Alimdir!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 5:42 am

Sizin rəsullardan biri səhv eləmirəmsə azyaşlı qız uşağına təcavüz edib onu zırlamışdı , "kəbin" adı altında )

Bax, əsl binamusluq biqeyrətlik budu )

Səhv eləmirəmsə, bunu edən Ələsgər idi )

ALLAH Şahiddir,Alimdir, Hakimdir.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 5:52 am

BUndan əlavə ... Sizin dininizdə kəbin var ya yoxdu ? )

Yoxsa, sizin dininizdə kəbinsiz yaşayırlar ? )

ALLAH-ın nazil etdiyi Quranda buyurduğu kimi və bizim tabe olduğumuz İbrahim A.S.-ın təslimolma dinidə nigah var və biz öz zövcələrimizi nigah edirik.Bizdə bir, iki, üç, dörd zövcəli kşilər vardır.

Nigahsız, siğə adlı zinakarlıq şiəlikdə qəbul edilib!"Müvəqqəti nigah"- elə adından bəllidir ki, burada məqsəd müvəqqətilikdir, ya ehtirası təmin etmək, ya da, dünyəvi işləri qaydaya qoymaq. Hansı şiyədən( razı olan az olar) soruşsan öz dul qalmış ananı, bacını, qızını, yaxın qohumunu siğə etsələr - bir saatlığa, bir günlüyə, bir aylığa, razı olarsan? Əgər qatı şiyədirsə , içindən qıvrıla-qıvrıla, bunun öz şərtləri var deyəcək, sənə dərin nifrətlə baxaraq az qala səni pis söyüşlərə qərq etmək istəyəcək.Qatı olmayan şiyə isə, əşşi mən bunu bəyənmirəm deyəcək, öz ehtirsı üçünsə, dayanmadan siğə edəcək.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Sponsored content

Sponsored content

2 səhifə (Cəmi 4 səhifə) Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Əvvələ qayıt

- Similar topics