Vəhyin nazil olması

Vəhyin nazil olması

Yeni mövzu  hənbəli_84 Bir C.a. Sen. 06, 2012 3:03 pm

İsmi ilə Allahın

Mümkünsə rəsullardan biri sualıma cavab versin.

Sizə vəhy necə nazil olur?

hənbəli_84

İsmarıc sayı : 71

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

Geri: Vəhyin nazil olması

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir C. Sen. 07, 2012 2:21 pm

hənbəli_84 yazıb:İsmi ilə Allahın

Allahın salamı olsun!

o şeyə ki,inanmayacaqsan niyə sual verirsən?

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

İsmarıc sayı : 264
Şəhər/ölkə : Bekke

Yeni mövzu  hənbəli_84 Bir C. Sen. 07, 2012 2:28 pm

Haci Kazim Ibrahimoglu yazıb:

Allahın salamı olsun!

Və aleykə

Sən haradan bilirsən ki, inanmayacam?

hənbəli_84

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir Ş. Sen. 08, 2012 3:38 am

hənbəli_84 yazıb:

Allahın salamı olsun!

Və aleykə

Allahın salamı olsun!

16-cı surə--(2).Nazil edir mələkləri Ruh ilə Öz əmrindən üzərinə kimi istəsə bəndələrindən ki, nəzərə çatdırsın o, Haqdır O: «Yoxdur ilahi, ancaq Mənəm və qorxun Məndən!»

sən bu ayəyə əsasən inanırsan ki,Allah mənə də mələkləri Ruh ilə nazil edər?

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  hənbəli_84 Bir B. Sen. 09, 2012 1:55 am

hənbəli_84 yazıb:

Allahın salamı olsun!

Və aleykə

Allahın salamı olsun!

16-cı surə--(2).Nazil edir mələkləri Ruh ilə Öz əmrindən üzərinə kimi istəsə bəndələrindən ki, nəzərə çatdırsın o, Haqdır O: «Yoxdur ilahi, ancaq Mənəm və qorxun Məndən!»

sən bu ayəyə əsasən inanırsan ki,Allah mənə də mələkləri Ruh ilə nazil edər?

Sənin də üzərinə

Sənin rəsul olduğuna iman gətirsəm inanaram.

Hacı Kazım, Quran ayələrini mən də oxuyuram.

Mən şəxsən sənin özünün nə eşitdiyindən, nə gördüyündən və hansı hissləri keçirdiyin haqda soruşuram.

Məsələn sən mələkləri necə görürsən? Bu haqda danışa bilərsən?

hənbəli_84

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir B. Sen. 09, 2012 2:27 am

Elə hənbəlisən ki,hənbəli.
Allah buyurur ki,kimə istəsə nazil edər,hənbəli müəllim şərt qoyur ki,əgər sənə iman gətirsəm inanaram.
buradan görünür ki,Muhəmməd ə.s-ın dövründə yaşasaydın,ondan da mələk tələb edəcəkdin..

41-ci surə---(30).Həqiqətən, o kəslər ki, deyirlər: «Rəbbimiz Allahdır!», sonra düz istiqamətli olurlar, onların üzərinə mələklər nazil olur. Xoflanmayın və hüznlü olmayın və bəşarət olsun sizə cənnətlə, hansı ki, sizə vəd verilmişdi!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  hənbəli_84 Bir B. Sen. 09, 2012 2:00 pm

Haci Kazim Ibrahimoglu yazıb:Elə hənbəlisən ki,hənbəli.
Allah buyurur ki,kimə istəsə nazil edər,hənbəli müəllim şərt qoyur ki,əgər sənə iman gətirsəm inanaram.
buradan görünür ki,Muhəmməd ə.s-ın dövründə yaşasaydın,ondan da mələk tələb edəcəkdin..

41-ci surə---(30).Həqiqətən, o kəslər ki, deyirlər: «Rəbbimiz Allahdır!», sonra düz istiqamətli olurlar, onların üzərinə mələklər nazil olur. Xoflanmayın və hüznlü olmayın və bəşarət olsun sizə cənnətlə, hansı ki, sizə vəd verilmişdi!

Elə Hacı Kazımsan ki, Hacı Kazım.
Mən indiyənə qədər sizə hörmətlə yanaşırdım. Ancaq siz özünüz özünüzə hörmət qoymursunuz.

Mən sizdən mənə göstərmək üçün göydən mələk endirmənizi istəmədim.

Mən sizdən gördüyünüz mələklər haqqında danışmağınızı istədim. Onları hansı şəkildə görürsünüz və s.

Siz necə rəsulsunuz ki, bu iki istəyi fərqləndirə bilmirsiniz?

hənbəli_84

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir B. Sen. 09, 2012 7:51 pm

hənbəli_84 yazıb:
Haci Kazim Ibrahimoglu yazıb:Elə hənbəlisən ki,hənbəli.

Elə Hacı Kazımsan ki, Hacı Kazım.
Mən indiyənə qədər sizə hörmətlə yanaşırdım. Ancaq siz özünüz özünüzə hörmət qoymursunuz.

Mən sizdən mənə göstərmək üçün göydən mələk endirmənizi istəmədim.

Mən sizdən gördüyünüz mələklər haqqında danışmağınızı istədim. Onları hansı şəkildə görürsünüz və s.

Siz necə rəsulsunuz ki, bu iki istəyi fərqləndirə bilmirsiniz?

Müfəssəl surəsi--!» (6).De: «Həqiqətən, mən, bəşərəm misliniz sizin. Vəhy edilir mənə ki, həqiqətən, İlahiniz Vahid İlahidir. Və istiqamət götürün Onun tərəfinə və Ondan bağışlanmaq istəyin. Vay olsun müşriklər üçün - (7) o kəslər ki, vermirlər zəkatı paklanmaq üçün və onlar axirət ilə kafirdirlər».

Furqan--(7).Və dedilər: «Nə olub bu rəsula, təam yeyir və bazarlarda gəzir? Məgər nazil olmalı deyilmi ona mələk və olsaydı o, onunla birlikdə nəzərə çatdıran?!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  N_ن_N Bir C. Sen. 21, 2012 3:11 am

Kazım , Quranda, bu ayədə və digər ayələrdəki "eşşək" misalı sizin kimilər üçün çəkilib )

Siz nə qədər Qurandan gözəl sifətləri özünüzə, pis sifətləri Allahın qullarına aid etsəz də, siz Quranı inkar edirsiz )

Sizin kimi Quranı inkar edənlər, kafirlər üçün də "eşşək" təbiri işlənib )

Onlar sanki vəhşi eşşəklərdir.

Sonra Allah buyurur :

Ey insanlar! Sizə bir məsəl çəkilir. Onu dinləyin. Şübhəsiz ki, Allahdan başqa ibadət etdikləriniz bir milçək belə yarada bilməzlər, hətta bunun üçün bir yerə yığışsalar belə. Əgər milçək onlardan bir şey götürüb aparsa, bunu ondan geri ala bilməzlər. (Bunu etmək )istəyən də aciz qalar, istənilən də!

Bu və digər ayələrdə KAFİRLƏR üçün üçün çəkilən "eşşək" sözü siz və sizin kimilərə şamil olunur )

İstəsən bütün Quran ayələrini bircə bircə yaz! QURANIN ŞƏHADƏTİNƏ GÖRƏ eşşəksiz ki, eşşəksiz! )

N_ن_N

İsmarıc sayı : 375

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Bir C. Sen. 21, 2012 4:01 am

Ismi ilə Allahın – Rəhmanın, Rəhimin!
.Həqiqətən, o kəslər ki, inanmırlar, bərabərdir üzərində onların ə, nəzərlərinə çatdırasan onların, yaxud nəzərlərinə çatdırmayasan – inanmazlar. .Xətmi Allahın üzərində qəlblərinin və üzərində eşitmələrinin. Və üzərində bəsirətlərinin pərdə və onlar üçündür əzab əzəmətli.Bərabərdir üzərində onların. Ə, nəzərlərinə çatdırasan onların, ya nəzərlərinə çatdırmayasan, inanmazlar.Həqiqətən, sən nəzərinə çatdırırsan o kəsin ki, tabe olur zikrə və çəkinir Rəhmandan qeyb ilə. Bəşarət ver ona bağışlanmaqla və əcr kəramətli.Həqiqətən, Biz həyat veririk ölülərə və yazırıq, nəki onlar hazırlayıblar qabaqcadan və onların əsərlərini və Biz külli şeyi qeyd etdik aşkar imamda.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

İsmarıc sayı : 298

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Bir C. Sen. 21, 2012 4:08 am

İsmi ilə ALLAH-ın, Rəhmanın, Rəhimin!

De: «Məgər bərabərdir kor və bəsirətli? Ə, və yox təfəkkürünüz?».Və nəzərinə onunla o kəslərin ki, xoflanırlar ki, toplanacaqlar tərəfinə Rəblərinin. Deyil onlar üçün Ondan başqa dost və yox şəfaətçi, olalar təqvalılar!Bərabər deyil kor və görən və o kəslər ki, inanırlar və əməlləri islahatdır və pis iş görənlər. Çox az zikr edirsiniz.Ikiqat əzab onlar üçündür. Onlar eşitməyə və görməyə qadir olmadılar.Həmin onlar o kəslərdir ki, özlərinə xəsarət yetiriblər və iftira etdikləri də onlardan uzaqlaşmış oldu! Şübhə yoxdur ki, onlar axirətdə xəsarətdə olacaqlar! Həqiqətən, o kəslər ki, inanırlar və əməlləri islahatdır və Rəblərinə müti olurlar – həmin onlar cənnət əshabıdırlar, orada həmişəlikdirlər. Bu iki firqənin məsəli kor və kar, görən və eşidən kimidir. Məgər bu məsəldə bərabərdirlərmi? Ə, zikr etməzsinizmi?

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

İsmarıc sayı : 298

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir C. Sen. 21, 2012 4:51 am

41--(6).De: «Həqiqətən, mən, bəşərəm misliniz sizin. Vəhy edilir mənə ki, həqiqətən, İlahiniz Vahid İlahidir. Və istiqamət götürün Onun tərəfinə və Ondan bağışlanmaq istəyin. Vay olsun müşriklər üçün - (7) o kəslər ki, vermirlər zəkatı paklanmaq üçün və onlar axirət ilə kafirdirlər».

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir C. Sen. 21, 2012 4:52 am

9--(28).Ay o kəslər ki, inanırsınız! Həqiqətən, müşriklər nəcisdirlər. Bu ildən sonra gərək qadağan olunmuş məscidə yaxın olmasınlar! Əgər çatışmamazlıqdan xofunuz olsa, Allah Öz fəzlindən, əgər istəsə, sizi varlandırar. Həqiqətən, Allah Alimdir, Həkimdir!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu Bir C. Sen. 21, 2012 6:43 pm

7--(35).Ay Adam oğulları! Nə vaxt ki, gələndə sizin üçün rəsullar sizin özünüzdən, Mənim ayətlərimi sizə hekayət edəndə, kim təqvalı olub və islah etdi, onların üzərində xof yoxdur və hüznlü olmayacaqlar!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  N_ن_N Bir Ş. Sen. 22, 2012 2:42 am

Kazım , Quranda, bu ayədə və digər ayələrdəki "eşşək" misalı sizin kimilər üçün çəkilib )

Siz nə qədər Qurandan gözəl sifətləri özünüzə, pis sifətləri Allahın qullarına aid etsəz də, siz Quranı inkar edirsiz )

Sizin kimi Quranı inkar edənlər, kafirlər üçün də "eşşək" təbiri işlənib )

Onlar sanki vəhşi eşşəklərdir.

Sonra Allah buyurur :

Ey insanlar! Sizə bir məsəl çəkilir. Onu dinləyin. Şübhəsiz ki, Allahdan başqa ibadət etdikləriniz bir milçək belə yarada bilməzlər, hətta bunun üçün bir yerə yığışsalar belə. Əgər milçək onlardan bir şey götürüb aparsa, bunu ondan geri ala bilməzlər. (Bunu etmək )istəyən də aciz qalar, istənilən də!

Bu və digər ayələrdə KAFİRLƏR üçün üçün çəkilən "eşşək" sözü siz və sizin kimilərə şamil olunur )

İstəsən bütün Quran ayələrini bircə bircə yaz! QURANIN ŞƏHADƏTİNƏ GÖRƏ eşşəksiz ki, eşşəksiz! )

N_ن_N

İsmarıc sayı : 375

Yeni mövzu  Sponsored content

Sponsored content

Əvvələ qayıt