www.ibrahimi.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

+5
N_ن_N
Eldeniz Ibrahimoglu
Baba Ibrahimoglu
Rasim Ibrahimoglu
Yusif_Kazim_İbrahimoglu
9 posters

1 səhifə (Cəmi 2 səhifə) 1, 2  Sonraki

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək! Empty ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. Yan. 14, 2011 2:22 am

Dünən seytan niyyətimə vəsvəsə saldı ,ancaq mən ALLAH ilə sığınmadim və rəsulu eşidib itaət etmədim!Mənim üçün ALLAH rəsulu Kazım (ALLAHIN Salamı olsun!)-dan mənim üçün ALLAH-dan bağışlanmaq istəməyini dilədim.Və ALLAH-a tərəf qayıtdım ,islah etməyə çalışıram!İbrahimoğulları qardaşlarımdan fikirlərini bildirsinlər!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

İsmarıc sayı : 298

Əvvələ qayıt Aşağa gitmek

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək! Empty Geri: ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

Yeni mövzu  Rasim Ibrahimoglu C. Yan. 14, 2011 4:16 am

Quranda ayet var 4cu sure 64cu ayet
yegin ona istinad edim emel etmisen
Rasim Ibrahimoglu
Rasim Ibrahimoglu
Admin

İsmarıc sayı : 64
Şəhər/ölkə : Bakka

http://www.ibrahimi.biz

ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək! Empty Geri: ALLAH rəsulundan günahların bağışlanmasını ALLAH-dan istəməyi xahiş etmək!

Yeni mövzu  Baba Ibrahimoglu B.e. Fev. 07, 2011 1:28 pm

Allahın salamı olsun
Baba Ibrahimoglu
Baba Ibrahimoglu

İsmarıc sayı : 57
Şəhər/ölkə : Baki

Yeni mövzu  Eldeniz Ibrahimoglu B.e. Fev. 07, 2011 4:52 pm

(4:64).Və nə ki, göndərdik rəsuldan, ancaq itaəti üçün iznilə Allahın. Və əgər onda zalimdirlər nəfslərinə, gəlsələr sənə və istəsələr bağışlamağını Allahın və istəsə bağışlanmaq onlar üçün rəsul, taparlar Allahı Təvvab, Rəhim!
Eldeniz Ibrahimoglu
Eldeniz Ibrahimoglu

İsmarıc sayı : 126

Yeni mövzu  Baba Ibrahimoglu Çər. Fev. 09, 2011 7:36 pm

Allahın salamı olsun
Baba Ibrahimoglu
Baba Ibrahimoglu

İsmarıc sayı : 57
Şəhər/ölkə : Baki

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu B. Fev. 27, 2011 7:01 am

3(159).Və nə ilə rəhmət Allahdan mülayimsən onlarla. Əgər sən kobud, qəlbi qəliz olsaydın, onda ətrafından dağılardılar. Əfv onlardan və bağışlanmaq istə onlar üçün və şurası onların əmrdə! Və onda ki, əzimlisən, təvəkkül üzərinə Allahın. Həqiqətən, Allah məhəbbətlidir təvəkküllülərə!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu B. Mar. 06, 2011 8:23 am

47 (19).Bilin ki, həqiqətən, O – yoxdur Ilahi, ancaq Allahdır. Öz günahların üçün bağışlanmaq istə və kişilərdən və qadınlardan olan inananlar üçün. Allah bilir qayıdacağınız yeri və qalacağınız yeri!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N C.a. İyul 26, 2012 5:10 pm

Allahın salamı olsun!

Kazımın Allahla rabitəsi yoxdu. Sözü də Allahın yanında keçmir. Axı, o necə sizin yerinizə bağışlanma diləyə bilər Allahdan ?

N_ن_N

İsmarıc sayı : 375

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. İyul 27, 2012 2:51 am

Kazımın Allahla rabitəsi yoxdu. Sözü də Allahın yanında keçmir. Axı, o necə sizin yerinizə bağışlanma diləyə bilər Allahdan

Ən azından bu ayəni yadınıza salın:

Bəqərə surəsi-(186).Və onda ki sual edirlər sənə bəndələrim Məndən, həqiqətən Mən Qəribəm - cavab verirəm dəvətinə dəvət edənin onda ki dəvət edir Məni. Və gərək cavab versinlər Mənə və inansınlar Mənə, ola ki, onlar raşidlər olsunlar!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu C. İyul 27, 2012 2:53 am

Bizim üçün ALLAH rəsulları var və biz onlardan xahiş edirik.Bəs siz yazıqlar nə edirsiniz?Sizin rəsulunuz ki, vəfat edib, sizin üçün kim ALLAH-dan bağışlanmaq diləyir?

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N C. İyul 27, 2012 11:10 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Kazımın Allahla rabitəsi yoxdu. Sözü də Allahın yanında keçmir. Axı, o necə sizin yerinizə bağışlanma diləyə bilər Allahdan

Ən azından bu ayəni yadınıza salın:

Bəqərə surəsi-(186).Və onda ki sual edirlər sənə bəndələrim Məndən, həqiqətən Mən Qəribəm - cavab verirəm dəvətinə dəvət edənin onda ki dəvət edir Məni. Və gərək cavab versinlər Mənə və inansınlar Mənə, ola ki, onlar raşidlər olsunlar!

Bu ayənin bizim dediyimiz sözlə heç bir ziddiyyəti yoxdu. )

"Kazımın Allahla rabitəsi yoxdur" sözündən məqsəd budur ki, rəsul kimi rabitəsi yoxdu.

Çünki, ağıllı adamlar ümumi mövzudan və söhbətin gedişatından başa düşürlər ki, hansı rabitədən söhbət gedir )

Odur ki, belə ucuz variantları bizə gəlməyivizin mənası yoxdu )

Amma, Kazım tövbə eləsə, kafirlikdən, mürtədlikdən əl çəkib islamı qəbul eləsə, inşaAllah yenə də onu bağışlayar )

2. Bu mübarək ayədə ALlah Muhəmmədə (s.a.s) müraciət edib "elə desələr belə de" yoluyla nə soruşulanda nəyin deyilməsinin lazım olduğunu deyib.

Bu Muraciət Kazıma deyil, Muhəmmədə (s.a.s)-di.

Kazımın Allahla rabitəsi yoxdu )

Əgər rabitəsi varsa, Qoy Kazım da ALlahla arasında keçən danışıqların mətnini göstərsin və sübut eləsin ki, həqiqətən də Allahla arasında bu danışıqlar keçib.

Bunun üçün də gərək Kazım Əvvəlcə sübut eləsin ki, Allahın rəsuludu və buna görə qoy Kazım möcüzəsini, Allahın ona bəxş etdiyi nemətini göstərsin! )

Biz hər dəfə bu nöqtəyə gəlib çatanda siz bol-bol özünüzə aid olmayan rəsullar barədəki Quran ayələrini özünüzə aid edəcək, bizə aid olmayan kafirlər barədəki ayələri isə bizə aid edəcəksiz ))

Odu ki, bu variantınız bizə məlumdu )

Siz əvvəlcə sübut etməlisiz ki. Kazıma Quranda keçən "rəsullar" haqqında ayələr aiddi )

Yoxsa, bol-bol özünü "Qurandan dəlil gətirirmiş " kimi göstərməyə çalışmağıvızın mənası yoxdu )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N C. İyul 27, 2012 11:14 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Bizim üçün ALLAH rəsulları var və biz onlardan xahiş edirik.Bəs siz yazıqlar nə edirsiniz?Sizin rəsulunuz ki, vəfat edib, sizin üçün kim ALLAH-dan bağışlanmaq diləyir?

Bizim üçün də Allah rəsulları var və bix də onlardan xahiş edirik )

Amma, biz rəsullardan xahiş edirik, siz isə yalançılardan )

Allah harda deyib ki, "siz rəsul hesab etdiklərinizdən xahiş edin" ? )

Allahu təala bu istəyin rəsullardan ola biləcəyini buyurub, kimlərinsə rəsul hesab etdiklərindən yox )

Əgər iddia edirsiz ki, Kazım rəsuldu, buyur sübut elə!

Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )

Kazımın, Ələsgərin özünün Allah yanında zərrə qədər dəyəri yoxdur, o ki, qaldı sizin "çerez" onlar xahişlərivizi yerinə yetirsin ? ! )

Deməli, yazıq biz yox, sizsiz! )

2. Bizim üçün də rəsulumuz (s.a.s) Allahdan bağışlanma diləyir.

Çünki, Bizim rəsulumuz dünyasını dəyişib, cismani olaraq vəfat edib, amma, məhv olmayıb , diridir )

Siz isə bunu dərk edə bilmirsiz )

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 2:27 am

Odur ki, belə ucuz variantları bizə gəlməyivizin mənası yoxdu )--

Gəlin bu "küçə jarqonunu "yığışdıraq!

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 2:35 am

Amma, Kazım tövbə eləsə, kafirlikdən, mürtədlikdən əl çəkib islamı qəbul eləsə, inşaAllah yenə də onu bağışlayar )

NUN, sizi təhqir etməkdən məni ALLAH saxladı,Həmd olsun Aləmlərin Rəbbinə!

Kazım A.S. kafirlikdən, mürtədlikdən əl çəkib - tövbə edib ki, ALLAH onu bağışlayıb və ona Kitab berib, hikmət verib və Öz rəsulu edib.

yadınıza Musa A.S.- salıram , o da kafir və zor deyən olaraq insan öldürmüşdü .

Şairlər surəsi-(18).Dedi: «Ə, biz səni uşaqkən öz aramızda tərbiyə etmədikmi və sən ömrünün illərini bizim aramızda qaldın (19) və etdin o işi ki, gərək etməyəydin və sən kafirlərdənsən?»20).Dedi: «O əməli edərkən, mən zəlillərdən idim (21) və sizin xofunuzdan fərarilik etdim və Rəbbim mənə hikmət bəxş edib və məni mürsəllərdən etdi.

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 2:45 am

2. Bizim üçün də rəsulumuz (s.a.s) Allahdan bağışlanma diləyir.--- kimdir o?

Çünki, Bizim rəsulumuz dünyasını dəyişib, cismani olaraq vəfat edib, amma, məhv olmayıb , diridir )-------Fatir surəsi-(22).Bərabər deyil dirilərlə ölülər. Həqiqətən, Allah eşitdirir kimə istəsə və sən eşitdirə bilməzsən kim ki, qəbirdədir.Əhqaf surəsi-(5).Kim zəlalətdədir o kəsdən ki, çağırır Allahdan başqa o kəsi ki, cavab verməyəcək onun üçün qiyamətin gününə qədər və onlar çağırışlarından onların qafildirlər?

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 2:50 am

Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )

Bunu mən yox ,siz özünüz sübut edirsiniz ki, Ələsgər A.S. və Kazım A.S. ALLAH-ın rəsullarıdırlar - onları ylançı saymaqla!)

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N Ş. İyul 28, 2012 3:12 am

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )

Bunu mən yox ,siz özünüz sübut edirsiniz ki, Ələsgər A.S. və Kazım A.S. ALLAH-ın rəsullarıdırlar - onları ylançı saymaqla!)

Mən MUseyləmətul-Kəzzəbi də yalançı sayıram. O da Allahın rəsuludu ? )

2. Xahiş edirəm qardaşım, bu cür ucuz variantlarla mənim adımdan boş-boş iddialar etməyin! )

Əgər KONKRET olaraq mən onları Allahın rəsulu sayıramsa, buyurun dəlil gətirin!

Yox əgər siz burda bizim üçün ÖZ ƏLƏSGƏRİ dininizə uyğun sözləri yozub variant işlədəcək, bizim adımızdan bizim yerimizə bizim üçün qərarlar qəbul edəcəksizsə, o zaman sizinlə danışmağa dəyməz! )

Bir insan durub yalandan özünü Allahın rəsulu elan etsə, insanlar da onu yalançılığına görə yalançı hesab etsələr, bu onun peyğəmbər olmasının dəlilidi ? ))

BU mənasız, boş-boş fikirləri sizə Ələsgər, Kazım təlqin eləyir qardaş ? )

N_ن_N

Yeni mövzu  N_ن_N Ş. İyul 28, 2012 3:13 am

Təkrar edirəm : Nə qədər ki, sübut edə bilmirsən, siz Allahın rəsullarından yox, hansısa yalançı Ələsgərdən, Kazımdan istəyirsiz )
Odur ki, qarda, zəhmət olmasa buyurun əsaslı bir dəlil gətirin ki, Ələsgər, yaxud , Kazım Allahın rəsuludu.

Yoxsa, "Mən şəhadət verirəm ki, belədir" dəlil deyil!

N_ن_N

Yeni mövzu  Yusif_Kazim_İbrahimoglu Ş. İyul 28, 2012 7:02 am

Həəəə, əziz NUN , siz busunuz! Özünüzü nə qədər mədəni, elmli, səbrli göstərsəniz də, busunuz,ALLAH sizin daxilinizi açıb göstərdi.

Görürsünüzmü, başqalarına caiz bildiyinizi , sizə təklif edəndə, öz dininizi bəyənmədiniz, Çünki , düz olmadığı qənaətinə gəldiniz.daha durub, "bunu söyləyəndə qəsdin başqa idi" deməyin. Əgər ALLAH buyurubsa, itaət etməlisən.
Bizlərə irad tutmaöı və təhqir söyləməyi də tərgidin getsin! Gedin dünyanı, ölkəni başına götürmüş maviliyi, fahişəliyi, çəkidə, ölçüdə aldatmağı, ALLAH-ı inkar edənləri tərbiyə edin.Bizlər düz- yalan ALLAH-ın buyurduqlarına əməl etməyə çalışırıq.Pis əməllərdən uzaq durmağa çalışırıq.Azdan-çoxdan ALLAH-ın bizlərə öyrətdiklərini təbliğ etməyə çalışırıq.
Əgər kimi isə şərab içməyə, qumar oynamağa, zinakarlıq etməyə, oğurluq etməyə, mavilik etməyə, adam ölderməyə, ALLAH-dan üz döndərməyə çağırsaq, bizə qarşı ən sərt şəkildə davranın, bizə aman verməyin.

Sizinlə yazışmağı mənasız sayaraq, bir- birimizi ağır təhqirlərə məruz qoymadan ayrılmaq ən yaxşısıdır.

inanamayanlar surəsi-
(1).Ismi ilə Allahın – Rəhmanın, Rəhimin! De: «Ay inanamayanlar! (2).Etmərəm ibadət sizin ibadət etdiyinizə (3) və etməzsiniz ibadət mənim ibadət etdiyimə (4) və deyiləm edən ibadət, nə ki, ibadət edirsiniz (5) və etməzsiniz ibadət, nə ki, mənim ibadət etdiyimə - (6) sizin dininiz sizin üçün və mənim dinim mənim üçün!»

Yusif_Kazim_İbrahimoglu

Yeni mövzu  N_ن_N Ş. İyul 28, 2012 6:37 pm

Yusif_Kazim_İbrahimoglu yazıb:Həəəə, əziz NUN , siz busunuz! Özünüzü nə qədər mədəni, elmli, səbrli göstərsəniz də, busunuz,ALLAH sizin daxilinizi açıb göstərdi.

Əziz Yusif, biz özümüzü mədəni, elmli, səbrli göstərməyə çalışmırıq. İnşaAllah ki, eləyik. Biz sizin kimi belə variantlara ehtiyac görmürük. Amma, mümkündür ki, hansısa bir məqamda qəzəblənək, yaxud, səbrsizlik edək. BU da bizim "səbrsiz", "mədəniyyətsiz" olmağımızın yox, məsum olmamağımızın göstəricisidir )

2. AmmaŞ buna rəğmən , biz sizə qarşı hansı mədəniyyətsizlik və səbrsizlik etdik ki, siz "Allaha şükür ki, sizin daxilinizi açıb bizə göstərdi" deyirsiz ? )

Hansı hərəkətimiziə görə ? )

Əgər bunu sübut etməsəz, bir daha yalançılığınızı isbatlamış olarsız )

3. Bİz axı sizə dedik ki, sizə yol göstərən, nəyisə "açan" Allah yox, şeytandı )

Buna görə siz ona təşəkkür etməlisiz )

Görürsünüzmü, başqalarına caiz bildiyinizi , sizə təklif edəndə, öz dininizi bəyənmədiniz,

KOnkret nədən danışırsız? Zəhmət olmasa dəqiq deyin görək nədən danışırsız ?

Çünki , düz olmadığı qənaətinə gəldiniz.

Sizin niyə görə ALlahdan qorxunuz yoxdu ? ) Niyə görə bilmədiyiniz şeyləri danışıb bizə iftira atırsız ? )

Sizin Allahdan qorxunuz olsaydı zatən yalançıları özünüzə peyğəmbər bilməzdiz )

daha durub, "bunu söyləyəndə qəsdin başqa idi" deməyin.

Qəsdləri bilən Allahdı.
Amma, kafirlərin, mürtədlərin, zındıqların müsəlmanları təhqir etmək qəsdi ilə nəsə söyləməkləri batində yox, zahirdə olan məsələdir deyə sizin bu xəbisliklərinizin bizə məlumdur )

Əgər ALLAH buyurubsa, itaət etməlisən.

Əlhəmdulilləh, itaət edirik. Bəs siz nəyə görə itaət etmirsiz ? )

Bizlərə irad tutmaöı və təhqir söyləməyi də tərgidin getsin!

Biz sizə irad tutmağı tərgidə bilmərik. Siz də bizə irad tutmağı tərgitməyin. Çünki, müzakirə varsa, iradlar və cavabları olmalıdı.

Axı, biz necə sizin yalanlarınıza irad tutmayaq ? )

Qaldı ki, təhqirə ... Biz sizi təhqir etmirik əzizim )

Gedin dünyanı, ölkəni başına götürmüş maviliyi, fahişəliyi, çəkidə, ölçüdə aldatmağı, ALLAH-ı inkar edənləri tərbiyə edin.

Saydığınız sifətlərin arasında əksəriyyəti sizdən üstündü , əgər əqidələri islamdısa )

Bizlər düz- yalan ALLAH-ın buyurduqlarına əməl etməyə çalışırıq.

Əgər bir yandan Allaha iftira atıb, bir yandan onun buyurduqlarına əməl etməyə çalışırsızsa, bunun faydası yoxdu )

Pis əməllərdən uzaq durmağa çalışırıq.

Allaha iftira atmaqla bu işin mənası yoxdur. MƏhz buna görə də is əməllərdən uzaq durmursuz. Əksinə, şeytana yaxın durmusuz. Ən pis əməllərdən biri Allaha iftira atıb , yalançıları rəsul bilməkdi )

Azdan-çoxdan ALLAH-ın bizlərə öyrətdiklərini təbliğ etməyə çalışırıq.

Allaha iftira atmayın! Siz ALlahın sizə öyrətdiklərini yox, şeytanın sizə vəsvəsə etdiklərini təbliğ edirsiz )

Əgər kimi isə şərab içməyə, qumar oynamağa, zinakarlıq etməyə, oğurluq etməyə, mavilik etməyə, adam ölderməyə, ALLAH-dan üz döndərməyə çağırsaq, bizə qarşı ən sərt şəkildə davranın, bizə aman verməyin.

Sizin zahirən insanları yaxşı əməllərə dəvət etməyiniz sizin haqlı olmağınızın göstəricisi deyil.
Çünki, əgər bir yalançı özünü Allahın rəsulu elan edirsə, bunlara dəvət etməyə məcburdu )

Amma, məsələnin kökündə Allaha iftira atıb yalandan özünə rəsulluğu nisbət verirsə, bundan sonra dəvət etməsi də şeytanın yoluna dəvətdi )

Sizinlə yazışmağı mənasız sayaraq, bir- birimizi ağır təhqirlərə məruz qoymadan ayrılmaq ən yaxşısıdır.

Mən sizi ağır təhqirlərə məruz qoymuram əziz qardaşım )

Zatən mən də sizinlə yazışmaqı mənasız hesab edirəm )

Əgər istəmirsinizsə yazmayın! )

inanamayanlar surəsi-
(1).Ismi ilə Allahın – Rəhmanın, Rəhimin! De: «Ay inanamayanlar! (2).Etmərəm ibadət sizin ibadət etdiyinizə (3) və etməzsiniz ibadət mənim ibadət etdiyimə (4) və deyiləm edən ibadət, nə ki, ibadət edirsiniz (5) və etməzsiniz ibadət, nə ki, mənim ibadət etdiyimə - (6) sizin dininiz sizin üçün və mənim dinim mənim üçün!»

Burda muraciət Allahın rəsulunadı (s.a.s) , daha yalançı, fırıldaqçı Ələsgərə, Kazıma və s.-lərinə yox )

İnanmayanlardan məqsəd də müşriklərdi )

İkincisi ... Əgər Siz Allaha ibadət edirsizsə, sizin də , bizim də ibadət etdiyimiz Allah birdisə , hansı əsasla bu ayəni dəlil gətirirsiz ki, " ibadət etmərəm ibadət etdiyinizə , ibadət etməzsiz ibadət etdiyimə " ? )

Uzaq başı bu ayəni siz bizə yox , biz sizə dəlil gətirə bilərik )
Çünki, ayədəki inanmyanalar, kafirlər , mürtədlər sizsiz )

Sizə haqqı götərməyin də mənası yoxdur. çünki, görmürsüz )

Odur ki, sizə öz dininiz, bizə öz dinimiz )

Xülasə ... Niyə acığınıza gəldi ki ? )

Siz bu qədər mədəniyyətsizlik, qanacaqsızlıq, ədəbsizlik etdiyiniz halda niyə görə biz sual verəndə sizin acığınıza gəlir ki ? )

Qaldı ki, sizin tutduğunuz iradlara, xüsusən də, mutə nigahı, yəni, muvəqqəti nigah barədə tutduğunuz iradlara ... Sizin bu psixoloji təsir göstərmə cəhdiniz baş tutmadı ) Verdiyimiz tutarlı cavablar , sonra da sizin öz üsulunuzla sizə verdiyimiz suallar sizin "yeddi qatınızdan" keçdi və siz bvu iradlar qarşısında mat qaldınız. )

BUndan əlavə ...

Yazırsan :

Əgər ALLAH buyurubsa, itaət etməlisən.

"Allah buyurubsa itaət etməlisən!" sözünüz bu məsələdə doğru deyildir. Çünki, Allah vacib buyurubsa itaət etməlisən. Amma, əgər vacib yox, yalnız caiz buyurubsa itaət etməyin şərt deyil.

Məsələn, Allah dörd dəfə evlənməyi caiz bilib. Amma, vacib etməyib. Odur ki, kimsə dörd dəfə evlənməkdən ikrah edib belə etməsə, onun haqqında "Allah buyurub , itaət etməlisən" demək ancaq cahil insanların fikri ola bilər.

Bundan əlavə ... Qurani-Kərimdə Taləq də caizdi. Amma, vacib edilməyib. Odur ki, mümkündür bu qanun caiz olmasına rəğmən insanlar boşanmadan ikrah etsinlər və əksər hallarda edirlər də )

Yaxud, qisas hökmünə nəzər salaq :

Demək, insan qisas almaqda və bağışlamaqda sərbəstdi eləmi ? )

Amma, əksər hallarda insanlar qisas əvəzinə bağışlamaqdan ikrah edirlər )

Halbuki, bu ALlahın hökmüdür . Caizdi. AMma, vacib deyil )

Bəlkə sən düşünmüsən ki, hiyləgərliklə suallar seçib bizə psixoloji təsir göstərib, Allahın hökmünə qarşı gələ biləcəksən.

Halbuki, Allahın izni ilə bu variantın baş tutmadı )

Təbii ki, sən düşünmürdün ki, sənə eyni məntiqlə suallar verib səni çıxılmaz vəziyyətə salmaq mümkündü. Elə bilirdin ki, istədiyin kimi ALlahın hökmünə istehza edib, tənə edə bilərsən. Amma, sən də bu alınmadı

Təbii ki, niyyətin xəbis niyyət olduğu üçün, məqsədin də bu idi ki, Allahın hökmünə şeytani vəsvəsələrlə iradlar tutub bizi hövsələdən çıxardasan . Sonra da "SİZİN GERÇƏK ÜZÜNÜZÜ BUDUR, SİZ BUSUZ" kimi sözlər söyləyib söhbətə son qoyasan )

Bu sənin əsas planın idi. Amma, Allahın izni ilə sizin bu hiyləniz boşa çıxdı. Özünüz öz qurduğunuz tələyə düşüb , tutulan iradlar qarşısında mat qaldınız )

Amma, buna rəğmən geriyə addım atmağı düşünmədiz. Söhbətin məcrası əvvəldən hiylə işlədib planlaşdırdığınız şəkildə getməsə də , yenə də elə abu-hava yaratmağa çalışdığnız ki, guya biz hirslənib, qəzəblənib, ALlahın hökmünü inkar etdik, İslam dinini inkar etdik )

Nəticədə , siz əvvəlcədən planlaşdırdığınız " siz busunuz, iç üzünüz görsəndi, dininizi inkar edirsiz" kimi mənasız sözlər irəli sürdüz haqsız olaraq )

Halbuki, biz nə qəzəbləndik, nə əsəbləşdik, nə də dinimizi inkar etdik )

Əksinə! Eyni məntiqlə həmin tərzdə sualları özünüzə yönəltdik. Bunun muqabilində siz özünüz qəzəblənib suallara cavab verməkdən yayındız. Beləliklə, siz özünüz öz yalançı Ələsgəri dininizi təkzib etdiniz ! )

Siz əvvəlcədən bilməli idiniz ki. Allahu təala sizin bu hiylənizi boşa çıxardacaq )

Çünki, sizin hiyləgərliklə tənə etməyə çalışdığınız Allahın hökmüdü )

Bundan əlavə ... Bəs sən deyirdin ki, "lə ikrahə fid-din" . ) Nə oldi ? )

İran "Allah buyurub , itaət etməlisən" prinsipinə uyğun olaraq qanunları tətbiq edəndə bu "məcburiyyət " olur, amma, indi sənə bu şuar sərf eləyəndə "Allaha itaət" adı verirsən ? )

Sən bilmirsən ki, hiyləgərlik edib müsəlmanlara variant gəlməyə çalışanda Allahın izni ilə hiylələriniz boşa çıxar ? )

Odur ki, qardaşım, get bu variantlarıvızı öz ələsgəri qardaşlarıvıza gəl! )

Siz bizim Nə iradlarımıza irad tuta bildiz, nə də suallarımıza cavab verə bildiz )

Məhz buna görə də doğru söylədiyimizi anladız. Ona görə də inkar edə bilmədiz )

SİZ MƏHZ BUSUNUZ! ) Niyə acığınıza gəldi ? )

Mənki, sizə caiz məsələlər haqqında sual verdim . Niyə görə suallarıma cavab verməyə curətiniz çatmadı ? )

Çünki, başa düşdünüz ki, düz dnaışmırsız və hiyləgərlik edib hiylə, məkrlə verdiyiniz sualları ALlahın izni ilə DAHA TUTARLI SUALLAR VƏ DƏLİLLƏRLƏ MƏHV EDİLDİ )

Buna görə ALlaha sonsuz şükürlər olsun! )

N_ن_N

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu C.a. Sen. 20, 2012 11:44 pm

Rum--(31).Ona tərəf dönərək və qorxun Ondan və qalxın ayağa islahata və olmayın müşriklərdən – (32) o kəslərdən ki, firqələrə böldülər dinlərini və oldular şiələr. Külli dəstə özlərində olana fərəhlənir.

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

İsmarıc sayı : 264
Şəhər/ölkə : Bekke

Yeni mövzu  N_ن_N C. Sen. 21, 2012 3:08 am

Kazım , Quranda, bu ayədə və digər ayələrdəki "eşşək" misalı sizin kimilər üçün çəkilib )

Siz nə qədər Qurandan gözəl sifətləri özünüzə, pis sifətləri Allahın qullarına aid etsəz də, siz Quranı inkar edirsiz )

Sizin kimi Quranı inkar edənlər, kafirlər üçün də "eşşək" təbiri işlənib )

Onlar sanki vəhşi eşşəklərdir.

Sonra Allah buyurur :

Ey insanlar! Sizə bir məsəl çəkilir. Onu dinləyin. Şübhəsiz ki, Allahdan başqa ibadət etdikləriniz bir milçək belə yarada bilməzlər, hətta bunun üçün bir yerə yığışsalar belə. Əgər milçək onlardan bir şey götürüb aparsa, bunu ondan geri ala bilməzlər. (Bunu etmək )istəyən də aciz qalar, istənilən də!

Bu və digər ayələrdə KAFİRLƏR üçün üçün çəkilən "eşşək" sözü siz və sizin kimilərə şamil olunur )

İstəsən bütün Quran ayələrini bircə bircə yaz! QURANIN ŞƏHADƏTİNƏ GÖRƏ eşşəksiz ki, eşşəksiz! )

N_ن_N

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu C. Sen. 21, 2012 4:27 am

9--(28).Ay o kəslər ki, inanırsınız! Həqiqətən, müşriklər nəcisdirlər. Bu ildən sonra gərək qadağan olunmuş məscidə yaxın olmasınlar! Əgər çatışmamazlıqdan xofunuz olsa, Allah Öz fəzlindən, əgər istəsə, sizi varlandırar. Həqiqətən, Allah Alimdir, Həkimdir!

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  Hacı Kazım Ibrahimoğlu C. Sen. 21, 2012 4:31 am

41--!» (6).De: «Həqiqətən, mən, bəşərəm misliniz sizin. Vəhy edilir mənə ki, həqiqətən, İlahiniz Vahid İlahidir. Və istiqamət götürün Onun tərəfinə və Ondan bağışlanmaq istəyin. Vay olsun müşriklər üçün - (7) o kəslər ki, vermirlər zəkatı paklanmaq üçün və onlar axirət ilə kafirdirlər».

Hacı Kazım Ibrahimoğlu

Yeni mövzu  N_ن_N Ş. Sen. 22, 2012 2:54 am

Kazım , Quranda, bu ayədə və digər ayələrdəki "eşşək" misalı sizin kimilər üçün çəkilib )

Siz nə qədər Qurandan gözəl sifətləri özünüzə, pis sifətləri Allahın qullarına aid etsəz də, siz Quranı inkar edirsiz )

Sizin kimi Quranı inkar edənlər, kafirlər üçün də "eşşək" təbiri işlənib )

Onlar sanki vəhşi eşşəklərdir.

Sonra Allah buyurur :

Ey insanlar! Sizə bir məsəl çəkilir. Onu dinləyin. Şübhəsiz ki, Allahdan başqa ibadət etdikləriniz bir milçək belə yarada bilməzlər, hətta bunun üçün bir yerə yığışsalar belə. Əgər milçək onlardan bir şey götürüb aparsa, bunu ondan geri ala bilməzlər. (Bunu etmək )istəyən də aciz qalar, istənilən də!

Bu və digər ayələrdə KAFİRLƏR üçün üçün çəkilən "eşşək" sözü siz və sizin kimilərə şamil olunur )

İstəsən bütün Quran ayələrini bircə bircə yaz! QURANIN ŞƏHADƏTİNƏ GÖRƏ eşşəksiz ki, eşşəksiz! )

N_ن_N

Yeni mövzu  Sponsored content

Sponsored content

1 səhifə (Cəmi 2 səhifə) 1, 2  Sonraki

Əvvələ qayıt

- Similar topics